Urheilukarnevaalit 10.8.2024

Urheilukarnevaalit järjestetään tänä vuonna lauantaina 10.8.2024 Otalahden rannalla.

Rantalentopallo sekasarja

A-lohkoB-lohko
RU 1Humppaajat
Team PalvikyljetHiekkabåltsit BV
PoliisitUnited Vehmaa
TiikeritRU 2
Lapijoen ToveritPulsut
Golden GirlsJorgi

Sarjajärjestelmä: Kaikilla alkusarjassa viisi peliä. Molemmista lohkoista kaksi parasta välieriin.

Jatkopelien kaavio

VälierätFinaali
   
A1 – B2  
  Välierien voittajat
B1 – A2  
   
AikaKenttä 1Kenttä 2
10:00-10:30RU 1 vs Team PalvikyljetHumppaajat vs Hiekkabåltsit BV
10:30-11:00Lapijoen Toveri vs Golden GirlsUnited Vehmaa vs RU 2
11:00-11:30Poliisit vs TiikeritPulsut vs Jorgi
11:30-12:00Ru 1 vs PoliisitHumppaajat vs United Vehmaa
12:00-12:30Tiikerit vs Golden GirlsHiekkabåltsit BV vs Pulsut
12:30-13:00Team Palvikyljet vs TiikeritRU 2 vs Jorgi
13:00-13:30Poliisit vs Golden GirlsHumppaajat vs Pulsut
13:30-14:00Lapijoen Toverit vs Team PalvikyljetHiekkabåltsit BV vs RU 2
14:00-14:30Ru 1 vs Lapijoen ToveritUnited Vehmaa vs Jorgi
14:30-15:00Team Palvikyljet vs Golden GeirlsHumppaajat vs RU 2
15:00-15:30Ru 1 vs TiikeritHiekkabåltsit BV vs Jorgi
15:30-16:00Team Palvikyljet vs PoliisitUnited Vehmaa vs Pulsut
16:00-16:30Tiikerit vs Lapijoen ToveritHumppaajat vs Jorgi
16:30-17:00Lapijoen Toverit vs PoliisitHiekkabåltsit BV vs United Vehmaa
17:00-17:30Ru 1 vs Golden GirlsRU 2 vs Pulsut
18:00-18:30A1 – B2B1 – A2
19:00-19:30Finaali 

Rantafutis miehet

A-lohkoB-lohkoC-lohkoD-lohko
Rantarock 98Fc KörssiFc 72Ac Analthunder
VelempokotFC KALINimetönFC Passin Kiskat
HuPaEWDSNADIKarhunkaatajat
Fc SontasakkiFc TurgerAC AllianssiFC MaPä
Beach co.   

Sarjajärjestelmä: Jokaisella joukkueella alkulohkossa kolme ottelua. A-Lohkossa neljä. Jokaisesta lohkosta kaikki jatkopeleihin poisluettuna A-Lohkon viimeisen pelit loppuvat alkusarjaan.

Jatkopelien kaavio

NeljännesvälierätPuolivälierätVälierätFinaali
C1 vs B4     
A2 vs D3C1/B4 vs A2/D3    
D1 vs A4D1/A4 vs B2/C3 C1/B4/A2/D3 vs D1/A4/B2/C3  
B2 vs C3    Välierien voittajat
A1 vs C4A1/C4 vs C2/B3 A1/C4/C2/B3 vs B1/D4/D2/A3  
C2 vs B3B1/D4 vs D2/A3    
B1 vs D4     
D2 vs A3     

Rantafutis sekasarja

Joukkueet
Monna United
Lapijoen Toverit
Grabwatch
Fc Nahkapesä
La Massia
FC Hessut

Sarjajärjestelmä: Jokaisella alkulohkossa 5 ottelua. Runkosarjan neljä parasta välieriin.

Jatkopelien kaavio

Välierät                        FINAALI
  
sija 1 vs sija 4 
 Välierien voittajat
sija 2 vs sija 3 
  
AikaKenttä 1Kenttä 2Kenttä 3
09:30-10:00Monna United vs Lapijoen ToveritGrabwatch vs Fc NahkapesäLa Massia vs FC Hessut
10:00-10:30Rantarock 98 vs  VelempokotHuPa vs  Fc SontasakkiFc Körssi vs FC KALI
10:30-11:00EWD vs  Fc TurgerFc 72 vs NimetönSNADI vs ACAllianssi
11:00-11:30Ac Analthunder vs FC Passin KiskatKarhunkaatajat vs  FC MaPäMonna United vs Grabwatch
11:30-12:00Lapijoen Toverit vs La MassiaFc Nahkapesä vs FC HessutBeach co. vs Rantarock 98
12:00-12:30Velempokot vs HuPaFc Körssi vs EWDFC KALI vs  Fc Turger
12:30-13:00Monna United vs La MassiaLapijoen Toverit vs Fc NahkapesäGrabwatch vs  FC Hessut
13:00-13:30Fc Sontasakki vs Beach co.HuPa vs Rantarock 98Fc 72 vs SNADI
13:30-14:00Nimetön vs AC AllianssiAc Analthunder vs KarhunkaatajatFC Passin Kiskat vs FC MaPä
14:00-14:30Velempokot vs Beach co.Rantarock 98 vs Fc SontasakkiMonna United vs Fc Nahkapesä
14:30-15:00Lapijoen Toverit vs FC HessutGrabwatch vs La MassiaFc Körssi vs Fc Turger
15:00-15:30FC KALI vs EWDFc 72 vs AC AllianssiNimetön vs SNADI
15:30-16:00Ac Analthunder vs FC MaPäFC Passin Kiskat vs KarhunkaatajatVelempokot vs Fc Sontasakki
16:00-16:30HuPa vs Beach co.Miesten 1/16 C1 vs B4Miesten 1/16 B2 vs C3
16:30-17:00Miesten 1/16 C2 vs B3Miesten 1/16 B1 vs D4  Monna United vs FC Hessut
17:00-17:30Miesten 1/16 A2 vs D3Miesten 1/16 D1 vs A4Miesten 1/16 A1 vs C4
17:30-18:00Miesten 1/16 D2 vs A3Lapijoen Toverit vs GrabwatchFc Nahkapesä vs La Massia
18:00-18:30Miesten puolivälierä C1/B4 vs A2/D3Miesten puolivälierä D1/A4 vs B2/C3 
18:30-19:00Miesten puolivälierä A1/C4 vs C2/B3Miesten puolivälierä B1/D4 vs D2/A3 
19:00-19:30Sekasarjan välierä sija 1 vs sija 4Sekasarjan välierä sija 2 vs sija 3 
19:30-20:00Miesten välierä C1/B4/A2/D3 vs D1/A4/B2/C3Miesten välierä A1/C4/C2/B3 vs B1/D4/D2/A3 
20:00-20:30Sekasarjan finaali  
20:30-21:00Miesten Finaali