Share |

TFT-turnaus 2017

SalBa B-pojat osallistui Tampereella 22-23.4 järjestettävään TFT-turnaukseen


Turnausinfoa:

Joukkue toimittaa pelaajalistan jokaiseen peliin erikseen. - See more at: http://www.ilvessalibandy.fi/joukkue3164/86#sthash.wUhkc02P.dpuf
  • Peliaika on 2x20 min, loppuotteluissa (Finaali) 2x20 min + tarvittaessa jatkoaika 5min (sudden death)
  • Alkulohkon voittaja pääsee suoraan puolivälierään
  • Alkusarjan jälkeen voittaja ratkaistaan tarvittaessa rangaistuslaukauksilla heti varsinaisen peliajan jälkeen

  • Otteluohjelma ja tulospalvelu Statbeat järjestelmässä.
    Tässä linkki: Statbeat TFT-turnaus B-pojat

B-juniorit osallistuivat kilpasarjaan kahdella joukkueella,
SalBa White ja SalBa Blue. Joukkueiden valmennuksesta vastasivart Tero Lahti ja Tomi Saarinen, huoltajina Tapio Lakkinen ja Kari Aaltonen.
Tapio toimi myös turnaukseen nimettynä joukkueenjohtajana.

SalBa White - Tero (Kari)

       

SalBa Blue - Tomi (Tapio)

Kohtala Aleksei - MV Huovilainen Vertti - MV
Sallinen Veikko - MV
   
Aaltonen Jan-Erik Aaltonen Tuomas
Aaltonen Jonne Alonen Lassi
Aaltonen Lukas Kauppinen Oskari
Lehtoniemi Joona Lakkinen Tuomas
Nieminen Santeri Mikkonen Mikael
Nurmi Jesse - C Nordman Jalmar - C
Osmonen Roope Nurmela Nuutti
Salo Elias Nurmi Jesper
Tuominen Miika Saarinen Roope
Valto Iiro Salla Miro
Viljanen Jesse Uusitalo Jussi
Vääräniemi Joonas

 















Lohko A -joukkueet: SalBa Blue, Koovee Mustat (Tampere), Urho Jets (Äänekoski), SBS Sisu Black (Vantaa) ja SB Pinna (Kokkola)


Lohko B - joukkueet: SalBa White, Koovee Punainen (Tampere), Urho Wild (Äänekoski), SBS Sisu Red (Vantaa) ja SBS Lieto P-00 (Lieto)

Ottelut:

la 22.4 klo 9:50 SalBa White - SBS Sisu Red, Kenttä RAH3: 12 - 1
la 22.4 klo 14:00 SalBa White - Urho Wild, Kenttä RAH4: 8 - 0
la 22.4 klo 15:40 SalBa White - Koovee Punainen, RAH3: 14 - 2
la 22.4 klo 19:00 SBS Lieto P-00 - SalBa White, RAH3: 1 - 16

la 22.4 klo 9:50 SalBa Blue - SBS Sisu Black, RAH1: 9 - 1
la 22.4 klo 14:00 SalBa Blue - Urho Jets, Kenttä RAH3: 9 -1
la 22.4 klo 15:40 SalBa Blue - Koovee Mustat, RAH4: 10 - 1
la 22.4 klo 19:00 SBS Pinna - SalBa White, RAH1: 6 - 4

Jatkopelit su 23.4

C1-A2 klo 10:40 Ilves B - SalBa Blue, RAH3: 3 -7
B1-ottelun 40 voittaja klo 11:30 SalBa White - KSB Kajaani, RAH1: 8 - 3

Välierät klo 14:00 SalBa White - SalBa Blue,RAH1: 7 - 3
Prossipeli klo 16:30 PHSB - SalBa Blue, RAH3: 3 - 4
Finaali klo 16:35 IBK Röpöttäjät - SalBa White, RAH1: 8 -5

---------------------

SalBa putsasi palkintopöydän komesti viemallä parit pokaalit mukanaan Raumalle:

SalBa White - HOPEAA

SalBa Blue - PRONSSIA